12 0 0 22.06.2026
Praha 22. června 2026 (PROTEXT) - Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska bylo přijato za člena Českého olympijského výboru (ČOV). O přijetí rozhodlo Plénum ČOV na svém jednání dne 29. dubna 2026. SH ČMS se zároveň stalo součástí Českého klubu sportovních svazů, organizací a institucí (ČKSOI), který působí v rámci Českého olympijského výboru.
Tomuto kroku předcházelo doporučení Výkonného výboru ČOV, který na základě stanoviska Komise neolympijských sportů již 5. března 2026 navrhl zkrácení zkušebního období a přijetí SH ČMS mezi členy Českého olympijského výboru. Plénum ČOV uznalo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska jako sportovní organizaci, která má ve své gesci oblast sportu a tělovýchovy a dlouhodobě přispívá k rozvoji sportu a olympijských hodnot v České republice.
„Členství v Českém olympijském výboru je pro sdružení důležitým oceněním dlouhodobé práce tisíců dobrovolných hasičů, sportovců, trenérů, rozhodčích i organizátorů soutěží. Vnímáme jej mimo jiné i jako potvrzení sdružení hasičů jako národní sportovní autority v hasičském sportu,“ uvedla starostka SH ČMS Monika Němečková.
Přijetí do Českého olympijského výboru představuje důležitý milník pro hasičský sport i celé Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Potvrzuje jeho postavení mezi významnými sportovními organizacemi v České republice a otevírá další možnosti spolupráce v rámci českého sportovního prostředí.
Zdroj: Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska
ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese https://www.protext.cz.